aneb Co se nevešlo do prostředí plného lidských patálií

Názory zde publikované jsou výhradně mé vlastní, nemají za cíl kohokoliv urážet.

Uprchlická krize - nafouknutý fenomén nebo hrozba?

11. listopadu 2017 v 22:40 | Matty
Zrovna dnes jsme zapředli s našimi příbuznými z Německa zajímavou diskusi na téma uprchlické krize. Tedy fenoménu, který hýbe v posledních letech celou Evropou. Ale je skutečnost tak hrozná, nebo se jedná jen o problém zveličovaný médii? Jak bychom měli v takovém případě postupovat? A je český xenofobismus oprávněný?Posledních pár měsíců pracuji externě jako novinář v jednom měsíčníku a za tu dobu už jsem stihl novinářské prostředí jakž takž poznat. Netvrdím, že vím vše, to chraň Bůh, ale naučil jsem se jedné věci. Média chtějí sledovanost. A tu získávají pomocé přinášení šokujících zpráv, kdy si berou na paškál cokoliv, co dostanou pod ruku. Vynechme teď bulvární média typu Aha! a Blesk. Ale i taková Mladá Fronta informuje skoro dnes a denně o politické situaci a s tím spjaté uprchlické krizi. Čtete o teroristických útocích nějakých šílenců, čtete o tom, jak nás zaplavují migranti, kteří nás do deseti let vyhladí. Jenže tohle celé je dost velká nafouknutá mediální bublina. Teroristické útoky v Evropě popřít nemůžu, to je věc, kterou všichni vidíme, a nerad bych, aby to vyznělo tak, že to podporuju. Okamžitě po takových událostech se množí hlasy, abychom vyhnali nebo rovnou popravili všechny uprchlíky. Ale je tu jedno velké ale. Všichni uprchlíci přece nejsou špatní. Extremistické milice, které se řídí právem šaría, tvoří dle statistik méně než dvě procenta vyznavačů islámu. Islám jako takový však není nenávistná ideologie! Jenže lidé v České republice to tak nevidí, a přesně na tom si postavil kampaň Tomio Okamura se svou Svobodou a přímou demokracií, který mi je v Parlamentu trnem v oku a bude aspoň po následující čtyři roky. Nechci znít sám jako xenfob, ale to, že si rodilý Japonec s českými kořeny zajistí podíl na vládě tím, že jako ústřední bod své kampaně vylíčí protiústavní myšlenku, to je jedna obří ironie. Český národ je však značně xenofobní a na tyhle řeči mu skáče, a tu máme výsledek. Přitom v České republice je dohladetelně celých dvanáct - ano, dvanáct - migrantů! A toho my se bojíme, prosím! Přitom v takovém Německu je jich tisíckrát tolik. A říkala mi má příbuzná z Německa, že s nimi v životě nezažila problémy, že celý tenhle podnícený strach je přehnaný, vyvolaný médii a politiky, kteří se ženou za mocí. Jak kdysi prohásil Thomas Thiemeyer ve své knize Koróna: "Držte své lidi v ustavičném strachu a budete mít moc."

Abych se vrátil k otázce přijímání uprchlíků. Rozhodně nejsem pro přijímání každého uprchlíka. Existují dva termíny, které si musíme vyjasnit - ekonomický uprchlík a válečný uprchlík. Ekonomický uprchlík je mně osobně krajně nepříjemný. Přijde sem, natáhne ruku, dostane peníze, ubytování, a my na něj dřeme. To ani omylem! Ale když se u našich hranic obejví matka z Rakky se třemi dětmi, neměl by podle zákona humanity říct nikdo nic a prostě pomoci. Vždyť co naši rasu odlišuje od zvířat? Neklesli bychom na jejich úroveň, kdybychom odmítli pomoci těm, kteří to potřebují?

Lidé se pořád ohánějí tím, že oni se nám přece nebudou přizpůsobovat, že sem přijdou a nakonec nás přelidní a vnutí nám svoji ideologii. Ale tady není problém v těch lidech, nýbrž v jejich mentalitě a výchově. Jsou k tomu vedeni svým náboženstvím. Náboženství v Evropě nemá ani z desetiny takovou sílu jako na Blízkém Východě. Jenže tuhle věc nikdo z nás nezmění, je zakořeněná hluboko v minulosti, a s tím žádná jurisdiktura nic nezmůže. Je to bohužel realita, které se my musíme podvolit a přijmout ji takovou, jaká je, i když se nám to nelíbí. Kdybychom žili v Evropě podle náboženských tradic, kde by víra a stát představovaly totéž, nebylo by pro nás lehké se toho vzdát. Já osobně však věřím, že situace nebude tak hrozná. Bude to trvat dlouho, ale tihle lidé jsou schopni žít v evropské společnosti, a když naše zákony naplno nepřijmou, budou je aspoň respektovat. Je to vše otázka času. Nebuďme takovými xenofoby, obětujme něco ze svého a pomozme těm, kteří nás žádají o záchranu.

Chápu, že někomu mé názory vonět nemusí, a uvítám každý rozumný názor, který bude podávat opačné stanovisko, jakékoliv důkazy pro něj a rád zapředu na toto téma další diskusi. Rovnou ale říkám, že tu nebudu trpět žádné urážky. Máte svůj názor a chcete mi ho podat? Neberu vám to, ale buďte slušní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Talaniel Talaniel | E-mail | Web | 12. listopadu 2017 v 8:15 | Reagovat

"Méně než 2%" - muslimů je dle wikipedie odhadem přes jeden a půl miliardy - spočítej si dvě procenta. Nebo jak mám té větě rozumět?

"12 migrantů" - byl by zdroj? Co přesně je takový migrant? Spadá do toho (pravděpodobně) muslimská rodina, kterou pravidelně vídám u nás v ulici?

Vládnutí pomocí strachu je samozřejmě dobrá finta - používalo ji Impérium Dartha Sidiouse ve Hvězdných válkách :-) Xenofobie je strach z neznámého a uznávám, že spousta lidí ví o islámu akorát to, co slyší v televizi (kde vidí akorát teroristy). Je to jejich chyba, že nečetli Karla Maye (a to nemyslím jako vtip).

Myslím, že je dobré se zamyslet nad tím, proč je naše země jednou z nejbezpečnějších na světě. Jedním z důvodů je dle mě tzv. homogenita naší populace. Dobře - nějaké třecí plochy mezi Čechy a Moraváky jsou, ale většinou je to na úrovni špičkování. Rozdíl mezi islámským a křesťanským/ateistickým pohledem na svět je ovšem v konfliktu poněkud větším. Nebudu zabíhat do detailů, protože ve studiu islámu jsem stále na začátku a nejspíš by to nedopadlo dobře :-) Myslím, že je logické, že názorové rozdíly vedou někdy jen k ostré diskusi, někdy ke krvavým střetům.

Myslím, že je naprosto v pořádku se kulturně obohacovat např. návštěvou cizí země. Kulturní výměna posouvala lidstvo vpřed. Když se však v jednom místě usadí dvě značně rozdílné kultury, pravděpodobně dojde ke střetu a jedna z nich bude podrobena nebo zcela potlačena. Islám dělí svět na území islámu a území války, a my jsme momentálně spíše územím války, byť zde není islám zcela zakázán. Cílem muslimů je podrobit si celý svět a vybírat džizju :-) Jak stojí v Bibli: "Kořenem všeho toho zla je láska k penězům."

2 Egoped Egoped | E-mail | Web | 12. listopadu 2017 v 19:42 | Reagovat

A co když tedy příjde ta matka z Rakky se třemi dětmi a natáhne ruku, dostane peníze, ubytování a my na ně budeme dřít?

A co když sem dorazí syrská rodina, která živořila dva roky v Libanonu a utekla do EU až teď - je to uprchlík, nebo ekonomický migrant?

A co když sem přijde Afričan, který ve své zemi nemá šanci na kvalitní život a chce tu pracovat?

3 Eliss Eliss | Web | 17. listopadu 2017 v 9:17 | Reagovat

Nechci tu žádné uprchlíky, ani ty "slušné."

4 J.R. J.R. | Web | 28. listopadu 2017 v 18:55 | Reagovat

[3]: Nemám co dodat!!!

5 snowy-christmas snowy-christmas | E-mail | Web | 30. listopadu 2017 v 14:07 | Reagovat

Perfektní článek Matty, já souhlasím s tvými názory. Pitomio je kašpar.

6 Dingo.r Dingo.r | Web | 7. prosince 2017 v 16:26 | Reagovat

Ono se furt traduje, že Evropa je ve válce s islámem a je zaplavena terorem. Muslimové chtějí vyhladit evropské bezvěrce atd... Ona je to možná na jednu stranu pravda, ale spousta lidí neví, že radikální směry islámu útočí primárně na jiné směry islámu a hlavně se perou mezi sebou. To, co se děje v Evropě je slabý odvar proti tomu, co se děje tam, odkud migranti utíkají. Čímž teror v Evropě nijak nesnižuju. Jen chci říct, že každý takový útok je barbarský zločin, ať je to ve Francii či Libyi.

7 dferesw dferesw | E-mail | 30. ledna 2018 v 14:41 | Reagovat

@
@
**Pictures, images and Video**

**Girls boys 12-18 years**

**** Download here: Link: http://xfun.cc/ocgn6

**** Download here: Link: http://ssh.tf/hnGWdteCU

@
@

8 Scottskero Scottskero | E-mail | 5. května 2018 v 14:49 | Reagovat

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://rocld.com/n8g76
*
*
*
*--

9 Ema Ema | Web | 19. srpna 2018 v 14:32 | Reagovat

kryptoměny jsou budoucnost https://www.technologyup.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama